Milada Run 2021

Milada Run 2021 byl první společnou akcí, na kterou jsme se v roce 2021 ve větším počtu vydali. Tréninková skupina Age Group se postavila na start všech distancí, které Milada Run ten den pro dospělé vypsal. Na 5km závodil Lukáš Pfeifer s přítelkyní Eliškou, na 10 km startoval Šimon Koblížek a Pavel Hrabě. A na půlmaratonskou trať se postavil Jirka Šlais.

V době startu panovalo na jezeře Milada nesnesitelné vedro, vůbec jsem to svým svěřencům nezáviděl, že v takovém počasí musejí na start. První odstartoval 1/2 maraton, o 5 minut 10 km a o dalších 5 minut 5 km.

První ze všech svěřenců byl v cíli Luky Pfeifer, který 5 km trať proběhl v čase 20:27 a obsadil celkově 9.místo mezi muži ( 5.místo v kategorii). O chvíli později doběhl do cíle Šimon Koblížek, který s časem 34:37 s přehledem vyhrál na této trati.

O pár minut déle přiběhl do cílového prostoru i Pavel Hrabě, který tento závod pojal jako speciální trénink na Ironman Emilia Romagna (září 2021), kdy již od brzkých ranních hodin seděl na triatlonovém speciálu a mířil z Plzně do místa konání, na jezero Milada. V případě, že by se Pavlovi něco při cestě stalo a na rovinách nejel úplně "za své" měl k dispozici mě s autem. Tento těžký trénink Pavel zvládnul bravurně, 10 km trať proběhl tempem 4:54/km a obsadil 39.místo mezi muži.

Asi nejtěžší to měl Jirka Šlais, který běžel ve velmi parném počasí nejdelší distanci. V půlce trati, chtěl odstoupit, ale při průběhu do dalšího kola jsme se domluvili, že bude pokračovat a doběhne za každou cenu. Nakonec doběhl na 18.místě s časem 1:49:24.

Bylo super, si po dlouhé době zazávodit, vidět svěřence, kteří pilně přes zimu a na jaře trénovali v závodním režimu.